Podczas tegorocznego Kongresu Profesjonalistów PR Magdalena Grochala z naszej agencji wspólnie z Łukaszem Majewskim z VML Poland opowiadała o największych kryzysach marek w 2016 roku oraz o tym, czego w czasie problemów firmy oczekują od jej przedstawicieli dziennikarze.

Prezentacja Magdy i Łukasza została oparta między innymi na badaniu własnym przeprowadzonym wśród polskich dziennikarzy w marcu 2017 roku.

Każda firma musi być przygotowana na kryzys. A przygotowanie to obejmuje także strategię kontaktów z mediami, które – czy tego chcemy, czy nie – będą oczekiwały wyjaśnienia sytuacji i odpowiedzi na swoje pytania. Potrzeby dziennikarzy w tym zakresie nie ulegają zmianie mimo upływu lat – redakcjom zależy na tym, aby szybko otrzymać najważniejsze i rzetelne informacje od dobrze poinformowanego przedstawiciela firmy. Tylko, ale dla wielu firm – aż tyle. Na przykładach największych kryzysów nie tylko z poprzedniego roku pokazaliśmy plusy i minusy komunikacji z mediami w trudnych sytuacjach – wyjaśnia Magdalena Grochala.

Slajdy z wystąpienia oraz wyniki badania znajdziecie tutaj.