Komunikacja międzyludzka – tak istotna w życiu każdego człowieka – to przede wszystkim wzajemne zrozumienie, na które często nie mogą liczyć w osoby głuche i niedosłyszące. Tej jesieni nasza agencja miała przyjemność wspierać niezwykłą kampanię społeczną „Halo – mignij do mnie!”.

Jej celem jest nie tylko przełamanie barier komunikacyjnych między osobami głuchymi a niesłyszącymi, ale też wzajemna integracja tych dwóch społeczności.

Kampania „Halo – mignij do mnie!” to akcja edukacyjna, która w ciekawy i ujmujący sposób przybliża sposób postrzegania świata przez osoby głuche i niedosłyszące. Motywem przewodnim jest kolor turkusowy – oficjalna barwa osób głuchych i niedosłyszących, symbolizująca nadzieję, zaufanie i wiarę.

Oficjalne otwarcie „Halo – mignij do mnie” odbyło się 25 września w Krakowie i dedykowane było obchodom Międzynarodowego Dnia Głuchych. Wernisaż inaugurujący zorganizowano w industrialnej przestrzeni krakowskiego kompleksu Tytano, gdzie w blasku lampionów i otoczeniu koloru turkusowego zaprezentowana została wystawa artystycznych zdjęć, dobrze odzwierciedlających codzienność osób dotkniętych głuchotą i niedosłuchem.

csr turkus6              csr turkus1

Podczas trwania kampanii mieszkańcy Krakowa mają możliwość nie tylko nauczenia się podstaw migania, ale również integracji ze społecznością osób głuchych i niedosłyszących w ramach licznych prelekcji, symultanicznie tłumaczonych na język migowy.

– Cieszymy się, że nasza agencja może wspierać komunikacyjnie ten szczególny projekt. Działania CSR-owe powinny być ważną częścią działalności każdego przedsiębiorstwa. Wierzymy, że dzięki „Halo – mignij do mnie!” problematyka głuchoty i niedosłuchu w Polsce zostanie dostrzeżona, a bariery komunikacyjne między osobami słyszącymi a niesłyszącymi będą sukcesywnie przełamywane – podkreśla Magdalena Grochala, wspólniczka z Symetria PR.

Szczegóły dotyczące wydarzeń organizowanych w ramach kampanii można znaleźć na oficjalnym fanpage’u „Halo – mignij do mnie!”. Agencja Symetria PR odpowiada za wsparcie komunikacyjne projektu, a za pomysłem i realizacją stoi krakowska agencja BeeOnTree, która działa przy współpracy z Polskim Związkiem Głuchych i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących z Krakowa. W kampanię zaangażowało się też wiele krakowskich firm i instytucji.