Agencja Symetria PR podjęła współpracę z funduszem zalążkowym INNOventure oraz Funduszem Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego. Firma będzie wspierać oba fundusze w działaniach komunikacyjnych, przede wszystkim dotyczących powoływania nowych spółek portfelowych.

Współpraca obejmuje działania media relations, aktywność w mediach społecznościowych oraz doradztwo w sprawach związanych z promocją.

Działania PR na rzecz obu funduszy zalążkowych są dla nas fantastycznym wyzwaniem. Wspieramy bowiem nie tylko INNOventure i FZKPT, ale też – w pierwszym etapie działalności – powoływane przez nie do życia spółki. To oznacza szeroki zakres tematyczny i ogromne możliwości komunikacyjne – mówi Magdalena Grochala, wspólniczka w agencji Symetria PR. – Kraków jest miastem innowacji i startupów, środowiskiem, w którym w niezwykłym tempie pojawiają się nowe pomysły rewolucjonizujące naszą codzienność. Mamy możliwość uczestniczenia w procesie wrastania tych idei w rynek, co nas niezwykle cieszy.

Współpraca została nawiązana w maju 2015 roku i będzie trwała przynajmniej do końca tego roku.

INNOventure jest funduszem inwestycyjnym, którego celem jest wsparcie naukowców, wynalazców i inżynierów w rozwijaniu ich projektów, lokowaniu ich na rynku i podnoszeniu ich wartości.

Fundusz powstał w ramach programu BRIdge Alfa i jest wspólnym przedsięwzięciem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Funduszu Zalążkowego KPT, SATUS Venture oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH.

www.innoventure.io

Fundusz Zalążkowy KPT jest wspólnym przedsięwzięciem Krakowskiego Parku Technologicznego oraz SATUS Venture i realizuje projekt „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”.

FZKPT poszukuje, inicjuje i inkubuje przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym, ze szczególnym naciskiem na projekty z branży ICT.

www.fzkpt.pl