Symetria PR od kilku lat współpracuje z polskimi naukowcami, twórcami niezwykłych wynalazków. Tym razem agencja wspomaga kampanią informacyjną promocję urządzenia Pregnabit firmy Nestmedic.

Pregnabit to telemedyczny system do badania dobrostanu płodu, na który składa się mobilne urządzenie KTG oraz platforma telemedyczna do zdalnej analizy zapisów. Wynalazek opracowała wraz z zespołem dr Patrycja Wizińska-Socha, która w czerwcu została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

pregnabit

Urządzenie mierzy akcję serca płodu, tętno mamy oraz zapisuje czynności skurczowe mięśnia macicy. Dzięki temu, że jest przenośne, kobiety mogą wykonywać badanie w domu. Pozwoli to na stałą kontrolę ciąży i natychmiastową reakcję w razie pojawienia się zagrożenia. Pregnabit jeszcze w tym roku pojawi się na rynku.

– Z branżą medyczną mamy do czynienia już nie pierwszy raz. Najbardziej poruszające w wynalazkach z zakresu telemedycyny i biotechnologii jest to, że są interesujące i ważne nie tylko pod względem technologicznym, ale przede wszystkim dlatego że realnie mogą wpłynąć na zdrowie i życie ludzi na całym świecie. Tak również jest w przypadku urządzenia Pregnabit – mówi Magdalena Grochala, wspólniczka w Symetria PR. – Z prawdziwą przyjemnością i ogromnym przekonaniem informujemy media o dokonaniach polskich naukowców, który tworzą niezwykłe, pomysłowe wynalazki mające szansę zmienić świat.

Dzięki kampanii informacyjnej, którą agencja Symetria PR prowadziła we współpracy ze spółką Nestmedic i Wrocławskim Parkiem Technologicznym, urządzeniem Pregnabit zainteresowało się wiele wiodących mediów, a wśród nich Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu,  Forbes, Polskie Radio, Onet, Telewizja Polska, TVN czy Polsat News.