Od lutego Symetria PR wspiera w zakresie komunikacji spółkę XTPL. Zadaniem agencji jest przekazanie światu informacji o wynalazku firmy – technologii ultracienkich linii przewodzących prąd, która pozwoli na produkcję elastycznych wyświetlaczy i tanich paneli słonecznych.

– To bardzo ważny wynalazek, który ma ogromne szanse zmienić globalne rynki. Naszym głównym celem jest przekazanie wiedzy naukowców – Filipa i Zbyszka – w sposób zrozumiały i dostępny dla wszystkich – mówi Magdalena Grochala, PR Manager w Symetria PR. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy promować polskich naukowców i tym samym wspierać polskie wynalazki.

Zadaniem agencji jest bieżące informowanie o wydarzeniach, postępach w badaniach, a także nowych inwestorach i rundach finansowania.

Symetria PR specjalizuje się w świadczeniu usług public relations dla firm z branży IT, aktywnie zajmuje się także promocją startupów. Współpracuje z Funduszem Zalążkowym Krakowskiego Parku technologicznego, który ma pod swoją opieką 24 firmy, oraz funduszem INNOventure, który w portfelu posiada dwie spółki biotechnologiczne.